Informace

Plánujete návštěvu gynekologa ?

 
                                                  Zdravotní řád ordinace.


 1.Na všechna vyšetření se telefonicky, mailem, osobně objednejte. I v případě akutních stavů je lepší si     předem zavolat . Akutní stavy přijímáme pouze v dopoledních hodinách. Objednací doba mimo akutní stavy je min.1 měsíc. Připravte si dopředu více termínů, kdy Vám návštěva vyhovuje. K objednání jsou k dispozici 2 telefonní čísla 582339265 a 774436009. Volejte pouze v ordinační dobu a mimo polední pauzu ! 

2. Pokud potřebujete pouze recept nebo žádanku na mamograf, máte možnost si jej během ordinační doby vyzvednout osobně nebo objednat přes mailovou adresu : antikoncepce2@seznam.cz

Do mailu uveďte: Příjmení, jméno, bydliště, rodné číslo, název požadované hormonální antikoncepce, příp. název jiného léku, žádanka na mamograf.

Objednané E-recepty zasíláme SMS zprávou nebo vyzvednutí osobně. 

3. Akutní stavy a kontroly po šestinedělí mají přednost.

4. Je vhodné zvolit termín objednání v polovině menstruačního cyklu.

5. Nutnost  preventivní prohlídky je  1 x ročně u zdravé pacientky, 2x ročně  u dispenzarizované pacientky.

6. Dodržujte časový termín objednání. Objednací termín je orientační, akutní stavy mají přednost a pořadí určuje lékař. Pokud se nemůžete na vyšetření dostavit, prosíme, ODHLASTE se. (máte možnost telefonicky, zprávou SMS , mailovou zprávou).  

7. V případě, že se jedná o vstupní prohlídku (první prohlídka v našem zařízení) je nutné vyplnit dotazník. Z tohoto důvodu se dostavte na vyšetření o 15 min. dřív než máte stanovený termín objednání.

8. Nezapomeňte platný průkaz zdravotní pojišťovny

9. Pokud od poslední návštěvy dojde ke změně osobních údajů – tel. číslo, bydliště, pojišťovna …., hlaste ihned po předložení průkazu zdravotní pojišťovny.                                                                                                       

10. Pokud používáte na čtení a psaní brýle, vezměte je s sebou na vyšetření. V případě potřeby je možné, že budete vyplňovat dotazník nebo souhlas s vyšetřením.

11. Na vyšetření se vhodně oblékněte. Doporučujeme dvojdílné oblečení pro snadnější odhalení dolní poloviny těla, nejlépe sukni. Je vhodné použít i ponožky.

12. Před vyšetřením je nutno se vymočit, umýt zevní rodidla a okolí konečníku.

Připravte si datum začátku poslední menstruace, případně menstruační kalendář.

13. Je-li dívka poprvé na gynekologickém vyšetření, je porodní asistentkou poučena o průběhu vyšetření a je potřeba přijít na vyšetření s plným močovým měchýřem.

14. Méně pohyblivým ženám pomáhá při vyšetření porodní asistentka.

15. Výsledky preventivního vyšetření obdržíte do 14 dní SMS zprávou. V závěru zprávy budete informována o intervalu další preventivní prohlídky nebo o případném dalším dovyšetření.Výsledky ostatních vyšetření jsou Vám sděleny ihned nebo Vám lékař příp. porodní asistentka sdělí, kdy budou výsledky dalších vyšetření k dispozici.

16. V případě jakýchkoliv nejasností se neváhejte zeptat svého ošetřujícího lékaře, příp. porodní asistentky a to buďto osobně nebo telefonicky.

17.Webová stránka www.gynkalcik.cz    zde najdete o nás veškeré informace (dovolená, kongres, seminář)


Prostějov 1. 1. 2023                                                                                                                            MUDr. Petr Kalčík